wtorek, 17 maja 2011

Film "Cranford" po polsku!

W kwietniu 2011 roku ukazała się na dvd polska wersja miniserialu BBC pt. "Panie z Cranford". Warto dodać, że podobny tytuł posiada polskie tłumaczenie powieści Elizabeth Gaskell, na podstawie której został on nakręcony.
Jest to wydanie dwupłytowe, z polskim lektorem i napisami.
Jak pisze wydawca, jest to "wzruszająca, a jednocześnie dowcipna historia jednego roku z życia mieszkańców niewielkiego miasteczka, pełnego codziennych absurdów, wielkich tragedii, romansów i strachu przed nowym i nieznanym.

"Panie z Cranford" to doskonała adaptacja powieści Elizabeth Gaskell (autorki bestselleru "Północ - Południe") tworzącej w tym samym romantycznym klimacie. Mary Smith trafia do domu swoich ciotek - dwóch starych panien o skrajnie różnych charakterach: rozważnej, ale despotycznej Deborah i romantycznej Matty. W tym samym czasie w Anglii zaczyna się rewolucja przemysłowa - i idąca za tym rewolucja społeczna. A pieniądze stają się ważniejsze niż podziały klasowe czy tradycja... Początkiem zmian w Cranford okazuje się przybycie do miasteczka młodego i przystojnego lekarza - Franka Harrisona.... I to nie tylko z powodu rewolucyjnych metod medycznych przez niego stosowanych, ale ze względu na wrażenie, jakie robi na wielu miejscowych kobietach. Wzruszająca, a jednocześnie dowcipna historia jednego roku z życia mieszkańców niewielkiego miasteczka, pełnego codziennych absurdów, wielkich tragedii, romansów i strachu przed nowym i nieznanym".

W głównych rolach wystąpili: Judi Dench, Michael Gambon, Julia Sawalha, Simon Woods, Francesca Annis, Greg Wise, Philip Glenister, Eileen Atkins, Jim Carter.

O książce i filmie już pisałam na blogu, wystarczy zerknąć do zakładek.
Bardzo polecam!

Film do kupienia w sklepach sieci Empik i Merlin itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...