piątek, 6 maja 2011

Wreszcie będzie polskie wydanie "North and South" !

Wspaniała wiadomość dla fanów Elizabeth Gaskell!

Już w czerwcu na rynku księgarskim pojawi się "Północ Południe" - polskie (profesjonalne) tłumaczenie powieści Elizabeth Gaskell "North and South", przygotowane przez wydawnictwo Elipsa.

Warto dodać, że fragmenty tłumaczenia tej powieści ukazywały się przez kilka miesięcy roku 2009 na łamach czasopisma "Bluszcz" (wydawanego także przez Elipsę).

Powieść ukaże się w dwóch tomach. Premiera I tomu planowana jest na 10 czerwca 2011 roku. Drugi tom powinien pojawić się po ok. 3 miesiącach. Autorem przekładu jest Magdalena Moltzan-Małkowska.

Już dziś na dowód prezentuję okładkę tego wydania. Ciekawa jestem czy Wam się podoba. Pamiętam, ile było dyskusji na temat kolejnych propozycji okładek tej powieści :) Ciekawa też jestem, jak będzie wyglądał tom 2, czy tak samo, czy zdjęcie będzie inne?

Wiem, że niektórzy z Was byli już sceptyczni i wątpili, że polskie tłumaczenie tej powieści ukaże się drukiem (dostawałam wiele maili w tej sprawie), ale wiadomość jest pewna, bo pochodzi bezpośrednio od wydawnictwa, za co serdecznie dziękuję.

Być może na swojej stronie zaproponuję wkrótce jakiś konkurs, w którym będzie można wygrać tę książkę. Ale to przyszłość. Najważniejsze, że nasze marzenia o polskim wydaniu "North and South" wreszcie się spełniają.

9 komentarzy:

 1. Wreszcie! :D Bardzo się cieszę, bo już traciłam nadzieję.
  Okładka mi się nawet podoba ;) Podejrzewam, że 2. tom będzie jednak miał inną (tak jak np. w przypadku 'Villette').
  Byle do czerwca, dziękuję za dobre wieści ;)
  Martyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę! Szczerze mówiąc już przestałam wierzyć, że to wydanie dojdzie do skutku, a tu proszę! Co do okładki, niespecjalnie mi się podoba, ale co tam i tak 10 czerwca pędzę do księgarni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W końcu! Okładka ładna, nie powalająca, ale też mogło być gorzej! Ale się cieszę! Od razu poniedziałek zyskał na wartości :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na 20.06 zapowiada czerwcowy Bluszcz t. I "Północ Południe"

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja znalazłam coś takiego: http://www.kdc.interia.pl/polnoc-i-poludnie_p11117074.html
  Wygląda na to że Świat Książki też wydaje moją ulubioną książkę- w sierpniu 2011 r., w tłumaczeniu Katarzyny Kwiatkowskiej

  OdpowiedzUsuń
 6. A to niespodzianka! Szkoda, że jeszcze nie ma okładki - możnaby porównać oba wydania.Może Świat Książki wyda to w 1 tomie. Pewnie z ciekawości i dla porównania kupię obie wersje.

  OdpowiedzUsuń
 7. A to faktycznie ciekawa wiadomość. Dwa wydania w tak krótkim czasie. Tyle czekaliśmy na polskie profesjonalne tłumaczenie, a teraz będą dwa. Będzie można je porównać :)
  Serdecznie dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
 8. jest okładka!...nawet, nawet...

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, okładka wyd. Świat Książki nie podoba mi się w ogóle! Jakaś taka na szybko zrobiona.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...