niedziela, 27 listopada 2011

"Powrót do Cranford" na DVD

22 października 2011 roku Best Film wydał na DVD "Powrót do Cranford" - kontynuację serialu "Panie z Cranford".

Jak pisze dystrybutor: "Witajcie znów w Cranford, gdzie wiele się zmienia, lecz wszystko pozostaje takie samo. Sierpień 1844 roku. Minął rok od ślubu Sophy Hutton z doktorem Harrisonem i dwa lata od śmierci Debory, ukochanej siostry panny Matty. Powrót brata panny Jenkyns, Petera i wieść o ciąży służącej, Marty, są wielką radością. Być może wszystko nareszcie zacznie się dobrze układać".

O samym filmie pisałam już wcześniej:
http://gaskellnorthsouth.blogspot.com/2010/02/cranford-seria-2-czyli-cranford.html
lub zakładka: Powrót do Cranford (tam również materiały o kręceniu tej części).

DVD jest dostępne w Empikach.

Reżyseria: Simon Curtis
Scenariusz: Heidi Thomas na podstawie powieści Elizabeth Gaskell
Obsada:Judi Dench, Lisa Dillon, Jodie Whittaker, Jonathan Pryce, Julia McKenzie, Tom Hiddleston, Imelda Staunton, Simon Woods, Celia Imrie.

3 komentarze:

 1. mam na dvd, a jakże, to jeden z moich ulubionych sriali

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak coś takiego śmie podszywać się pod talent Jane Austin? Nie wiem!Beztalencie pisarskie, reżyserskie + scenariusz.To nie jest "Duma i Uprzedzenie"trzymająca w napięciu, tyle razy ile razy się ten film ogląda.Oglądając owe Panie... można jedynie zasnąć z nudów( naprawdę spałam).Stracone 100 złotych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozwalam sobie umieścic komentarz tutaj jako że nie wiedzę osobnego wątku na stronie z tą wiadomością a zainteresowanych twórczością Elizabeth Gaskell, którym nie dane było przeczytac jej powieści w oryginale, ucieszy zapewne fakt iż kolejna książka, tym razem ŻONY I CÓRKI można już zamawiac w przedsprzedaży- oficjalna data wydania przez Świat Książki to 1 stycznia 2012 roku.
  Tutaj jest link: http://www.swiatksiazki.pl/zony-i-corki-elizabeth-gaskell,p90083452.html
  Pozdrawiam
  Małgosia

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...